Korábbi intézkedések a járvány megelőzése érdekében
2022. március 7.
- A tanulók és dolgozók számára nem kötelező, csak ajánlott a maszk viselése az épületek közösségi tereiben és a tanórákon.
- A szülők az intézmény udvarára bejöhetnek, az iskola épületeibe csak személyes jelenléttel megtartott program, illetve hivatalos ügyintézés esetén.
2021. november 22.
- A tanulók és dolgozók számára kötelező a maszk viselése az épületek közösségi tereiben és a tanórákon.
- Az érkező partnerek számára védettségi igazolvány felmutatása kötelező.
- A szülők – a halaszthatatlan hivatalos ügyintézés kivételével – az intézmény területére nem jönnek be.
- Rendezvényeket kivételes esetben tartunk az aktuális járványügyi szabályok figyelembe vételével, külső rendezvényeken fokozott óvatossággal veszünk részt.
2021. szeptember 1.
A tanév a következő szabályokkal indult.
A helyi szabályok kialakításánál a következő jogszabályokat, központi utasításokat vettük figyelembe:
- 484/2020. (XI.10.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről (2021.09.01-én hatályos állapot)
- az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott „Intézkedési terv a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről” 4. verzió, 2021. május 24. (2021.09.01-én hatályos állapot)
- Az emberi erőforrások minisztere 12/2021. (VI. 15.) sz. egyedi utasítása
Az intézmény látogatása, rendezvények, kirándulások, munkarend
- Az oktatás mindegyik évfolyamon jelenléti formában kezdődik. Az oktatásban és nevelésben csak egészséges és tünetmentes tanuló és pedagógus vehet részt.
- A foglalkozásokon és a szünetekben maszk viselése lehetséges, de egyelőre nem kötelező.
- Testhőmérséklet-mérés a belépéskor egyelőre nem lesz.
- A tantermekben és a közösségi terekben igyekszünk fenntartani a védőtávolságot, illetve csökkenteni az osztályok keveredését, a tanulók csoportosulását.
- A testnevelés órákat az időjárás függvényében igyekszünk szabad téren megtartani, a kollégák kerülik a szoros testi kontaktust igénylő feladatok kiadását.
- Az önkormányzat illetve az iskola által szervezett, külső helyszínen tartott úszás- és korcsolya foglalkozások indulnak.
- Kórus- és zenekari próbák, délutáni sportköri foglalkozások tarthatók, ha az időjárás engedi szabad téren is.
- Nagyobb létszámú rendezvények szervezéséről az aktuális járványügyi szabályok függvényében döntünk, betartva az Operatív Törzs által megfogalmazott létszámkorlátot, az egészségvédelmi szabályokat, ha szükséges, létszámkorlátot vezetünk be.
- A szülői értekezleteket elsősorban online formában tartjuk, esetleg szabad téren
- Egyelőre csak egynapos tanulmányi kirándulásokat, lelki gyakorlatokat szervezünk a tanulóknak.
- Kérjük a szülőket, hogy az intézmény területére– személyes jelenléttel megtartott szülői értekezlet, hivatalos ügyintézés, egyéb meghívásos program kivételével – ne lépjenek be!
Teendők beteg személy, kontakt személy, fertőzéssel érintett osztályok esetén
- Covid-19 fertőzés gyanúja esetén a szülők gyermeküket ne küldjék iskolába! TÜNETEK
- a szülő értesíti a háziorvost, és az utasítása szerint jár el
- a szülő értesíti az iskolát
- a tanuló a gyógyulás után orvosi igazolással, járványügyi megfigyelést feloldó határozattal jöhet újra az iskolába
- Találkozás Covid-19 + személlyel iskolán kívül (kontakt):
- háziorvos értesítése (értesíti a népegészségügyi szerveket → karantén határozat)
- iskola értesítése a karantén időtartamáról
- a tanuló a járványügyi megfigyelés időtartamának lejárta után jöhet iskolába
- Tünetek észlelése az iskolában (osztályban):
- a tanuló elkülönítése, az iskolaorvos értesítése, a szülő értesítése (eljárás a gyermek háziorvos utasításai alapján)
- a kontaktok kezelése az NKK eljárásrendje alapján
- eset bejelentése a népegészségügy és tanügyigazgatás a számára
- a népegészségügy és a tanügyigazgatás intézkedéseinek kommunikációja
- Egész osztályt érintő karantén miatt elrendelt digitális munkarendről az iskola küld értesítést. Ezen időszak alatt az online oktatás szabályai érvényesek (ld. Pedagógiai Program).
Tanulói hiányzások kezelése
- Igazolt hiányzásnak tekintjük:
- az EMMI intézkedési tervben megjelölt tartós betegség miatti távolmaradást
- ha a szülő vagy nagykorú tanuló alapos indok alapján benyújtott kérelmére az igazgató által szülői kérelemre engedélyezett távollét időszakát
- a tanuló számára előírt hatósági karantén időszakát
- A 20/2012. EMMI rendelet 51. § (2) a) és c) pontok alapján szülői kérelemre alapos indok esetén az intézményvezető a határozott időre (néhány hét) tud iskolalátogatás alóli felmentést adni.
- Jelenléti oktatás idején távol levő tanuló a szaktanárral egyeztetett módon tud bekapcsolódni az oktatásba és a számonkérésekbe.
Egészségügyi szempontból biztonságos környezet kialakítása, takarítás, fertőtlenítés
- Az intézménybe való belépési pontokon, a tantermekben rendelkezésre áll a vírusölő hatású kézfertőtlenítő. A mosdókban szintén fertőtlenítő kézmosó anyag található az adagolókban.
- A takarító személyzet a napi takarítás és fertőtlenítés (kilincsek, mosdók) mellett időszakonként mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végez az NKK ajánlások figyelembe vételével, amelyet az az intézményvezető, a gazdasági vezető és a püspöki biztos ellenőriz.
- A tantermekben és egyéb helyiségekben gyakori, gondos szellőztetést végzünk, a tanulók figyelmét folyamatosan felhívjuk az alapvető személyi higiéniás szabályok betartására.
Étkezés
- A konyhai személyzet fokozottan ügyel az étkező helyiségek, berendezések, eszközök tisztaságára, fertőtlenítésére.
- Az étkezés szervezésekor a pedagógusok fokozottan ügyelnek a lehetőség szerinti biztonságos távolság megtartására, az étkeztetés ütemezésére, a tanulók alapos kézmosására.
Iskolaegészségügyi ellátás
- Az iskolai szűrővizsgálatokat és egyéb feladatokat (pl. tervezett oltások) a járványügyi helyzetnek megfelelő eljárásrend alapján az iskolavezetéssel és a pedagógusokkal való együttműködésben az iskolaorvos és védőnő kollégák továbbra is végzik, amennyiben az ellátás korlátozására nem kerül sor.
- Az ellátás szervezése az NKK által kiadott járványügyi és infekciókontroll szabályokat tartalmazó Eljárásrend alapján, a vizsgálatok pontos ütemezésével történik.
A vírusfertőzés elkerülése, a járvány terjedésének megakadályozása érdekében fokozottan kérünk minden iskolai partnert a fenti szabályok betartására!
2020.november 11.
A gimnáziumi osztályok tantermen kívüli digitális oktatásban vesznek részt. A kollégák óráikat részben online formában tartják a „Meet” alkalmazásban, részben tananyagot adnak meg a Google Tanteremben. Az online órák pontos számát a kollégák a csoportokkal egyeztetik.
Az általános iskolai osztályok normál munkarendben dolgoznak tovább, a következő óvintézkedések mellett:
- a diákoknak a tanórákon is maszkot kell viselniük
- a helyettesítéseknél kerüljük a csoportösszevonások alkalmazását
- a védőtávolság betartását, nagyobb tér biztosítását osztályok áthelyezésével biztosítjuk
- a testhőmérséklet mérés a főépületben csak két bejáraton (porta, középső) történik
- a szentmisék szervezése változik: a tanulók egy-egy hely kihagyásával foglalnak helyet és maszkot kell viselniük
A zeneiskolai foglalkozások – az eddig megszokott intézkedések betartásával – az általános iskolai tanulók számára folytatódnak, a gimnáziumi tanulók online módon kapcsolódnak be az oktatásba.
2020.november 4.
Kérés a szülők felé: ha a gyermek kontaktnak számít, a járványügyi megfigyelési határozat megérkezéséig se küldjék a gyermekeket iskolába, illetve a határozat elmaradása esetén is tartsák be az előírt időt.
2020. szeptember 14
- a kórus- és zenekari próbák csak online formában vagy szabad téren tarthatók
- a délutáni sportköri foglalkozások csak online formában vagy szabad téren tarthatók
2020. szeptember 7.
A diákok, a tanárok és minden dolgozó számára előírtuk a tantermen kívüli közösségi terekben az orrot és a szájat takaró arcmaszk használatát
2020. augusztus vége, szeptember eleje
A 2020/2021-es tanév előkészítése során, illetve a tanév első hetében – az EMMI, a miniszter, a fenntartó utasításai és kérései alapján – tovább szigorodtak a helyi szabályok, külön protokoll készült a diákok, tanárok, szülők, konyhai dolgozók, takarító személyzet részére.
- Az önkormányzat tájékoztatása alapján nem kezdődött meg az úszásoktatás a 2. és 6. évfolyamon.
- Az iskolai étkezést külön beosztás szerint, a megfelelő távolság betartásával szerveztük meg.
- Megszerveztük az épület fokozott takarítását, fertőtlenítését, napközbeni takarító kolléga bevonásával, a pedagógusok segítségével.
- Az órarendet úgy készítettük el, hogy az osztályok és csoportok a lehető legkevesebb mozgással vehessenek részt tanóráikon.
- Fokozott figyelmet fordítunk a szellőztetésre, beleértve a térszint alatti aula és szaktantermek friss levegőjének biztosítását (szellőztető-tűzjelző rendszer átállítása).
- A szülőket kértük fokozott együttműködésre, pl. tünetek észlelése esetén ne engedjék gyermekeiket iskolába, egészségügyi csomagot készítsenek gyermekeiknek, ne lépjenek be az iskola területére.
2020. március
A járvány 2020. tavaszi megjelenése óta az intézményben a következő járvány-terjedést megakadályozó intézkedéseket vezettük be:
- a tantermekben és egyéb helyiségekben a gyakori, gondos szellőztetést végeztünk
- a mosdókat rendszeresen elláttuk szappannal, később fertőtlenítő hatású szappannal, papírtörülközővel és egészségügyi papírral
- a takarító személyzet rendszeresen fertőtlenítette a kritikus helyeket, különös tekintettel a mosdókra, villanykapcsolókra, kilincsekre
- kézfertőtlenítő folyadékot helyeztünk el az épületbe belépők, az illemhelyeket használók, valamint az ebédlőben étkezők számára
- a pedagógusok folyamatosan emlékeztették a tanulókat az alapvető személyi higiéniás szabályok betartására