TANULÓK ÁTVÉTELÉNEK RENDJE
I.
Nagykorú tanuló, vagy kiskorú tanuló törvényes képviselője írásban kezdeményezi az átvételt a következő dokumentumok benyújtásával
- kérvény az igazgatónak címezve
- bizonyítvány fénymásolata (tagozatonként a lezárt évekről)
- nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről LETÖLTÉS: KITÖLTHETŐ / SZERKESZTHETŐ
- tanév közbeni átvétel esetén a tanuló előmenetelét igazoló egyéb dokumentum (osztálynapló kivonat)
- amennyiben a tanuló sajátos nevelési igényű, a kérvényhez kérjük csatolni a szakértő véleményt is
Plébánosi/lelkipásztori ajánlás nem feltétel, de tájékoztatásképpen köszönettel elfogadjuk. (Beadás esetén ajánlást a 2011. évi CCVI. tv. 9/G. §-ban definiált, a törvény mellékletében felsorolt bevett egyház hivatalos képviselőjétől fogadunk el) LETÖLTÉS: KITÖLTHETŐ / SZERKESZTHETŐ
Beküldési cím: katgim@katgim.hu vagy 7400 Kaposvár, Zárda u. 2.
II.
A dokumentumok beérkezése után egyeztetett időpontban ismerkedő beszélgetésre hívjuk a tanulót és a szülőket. A beszélgetésen az intézmény részéről az iskolavezetés tagjai (igazgató, igazgatóhelyettesek, püspöki biztos), egyes esetekben osztályfőnök kollégák vesznek részt.
III.
A dokumentumok és a beszélgetés alapján az iskolaigazgatója dönt a felvételről, erről a törvényes képviselőt írásban értesítjük. A tantárgyi óraszámok eltérése esetén a tanulónak különbözeti- vagy osztályozó vizsgát kell tennie, hogy a pedagógiai programunkban meghatározott óraszámoknak megfeleljen.
VILÁGNÉZETI ELKÖTELEZETTSÉG, HITTANOKTATÁS, FELEKEZETI HITTAN
Iskolánk világnézetileg elkötelezett. A köznevelési törvény 31. § (2) bekezdésének a) pontja értelmében a római katolikus vallás, a keresztény világnézet elfogadását a felvételi eljárás keretében vizsgáljuk. Az átvétellel a tanulók és szüleik elfogadják az iskolánk katolikus keresztény értékrendjét, nevelési elveit.
Az intézmény pedagógiai programja szerint a tanulók az 1-12. évfolyamon heti 2 órában tanulják a hittan tantárgyat. Azon tanulónak, akik nem vagy kevesebb óraszámban tanult hittant, az előző évfolyam/évfolyamok tananyagából különbözeti vizsgát kell tennie. Ezen a linken elérhetőek a tananyagok a felkészüléshez.
Értékelése minden félévben osztályzat. Nem katolikus vallású tanuló esetén lehetőség van a tanuló vallásának megfelelő, az érettségi tantárgyként a katolikus hittanon kívül létező evangélikus és református hittan tanulására az alábbi szabályok szerint:
- A szülő (nagykorú tanuló) az intézménybe való beiratkozáskor az erre szolgáló nyomtatványon nyilatkozik felekezeti hittan iránti igényéről.
- A nyilatkozat az intézményben folytatott teljes tanulmányi időre vonatkozik.
- Az intézmény egyeztet a helyi evangélikus és református felekezet képviselőivel, hogy az adott osztályok órarendjében megjelenő hittanórák, vagy az osztály szentmiséje időpontjában tudnak-e hitoktatót küldeni.
- Ha a felekezetek mindkét órára küldenek hitoktatót, a tanuló azokon vesz részt az intézmény által biztosított helyiségekben.
- Ha egy felekezet egy hittanórára tud hitoktatót küldeni, a másik hittanórában a tanulónak a katolikus hittanórán kell részt vennie.
- Ha egy felekezet nem tud saját hitoktatót küldeni, a tanulónak a katolikus hittanórákra kell járnia.
- Az órarend szerinti hittanórák időpontjában a tanuló felügyelet nélkül nem maradhat, a felügyelet a katolikus hittan csoportban adott.
A tanulók tanórán kívüli foglalkozásként heti egy alkalommal órarendbe épített osztálymisén vesznek részt.