Kedves Szülők!
Örömmel értesítjük, hogy iskolánkban zeneiskolai keretek között adott a lehetőség hangszertanulásra. Kedvező, hogy intézményünkön belül, iskolaidőben megoldható a zenei nevelés, zeneiskolai tanáraink segítségével. Az alsóbb évfolyamokban szolfézs és furulyatanulással lehet megalapozni a zenetanulást, később kórusban, fúvószenekarban, vagy valamilyen kamaracsoportban is felléphetnek tanítványaink.
Általános iskolai 1 osztály – HangolóDó énekóra
Az általános iskola első évfolyamán heti 1 tanórában HangolóDó énekórán vesznek részt a gyerekek, amely az 5. órában, az órarendbe beépítve történik. Így lehetőség van megalapozni a zenei ismereteket és felkészít az év végi alkalmassági meghallgatásra. Ez az oktatás átmenetet képez az óvoda-iskola, valamint az iskola-zeneiskola között, játékos tevékenységekbe bújtatott tanulással, komplex személyiség- és készségfejlesztéssel.
HangolóDó énekóráról röviden
Az élményszerű zenei oktatáshoz a változatos, tevékenykedtető, sokszínű óraszervezés, a játékos feladatok alkalmazása, az egyszerű ritmus- és dallamhangszerek, valamint a különféle szemléltető eszközök használata járul hozzá.
Ezek a következők: zenés köszönés, dalos játékok, sokrétű ritmusjátékok gazdag eszközhasználattal (különböző ritmuskártyák, táblai memóriajáték, ritmusdominó/lánc, testtaps, online játékok), dallami ismeretek/daltanulás szolmizációs hangokkal is (Fecskemese) énekelve, tornázva, dallamvonal-rajzolással, élőzongorával, kézjelekkel, színes hanglépcsővel, hangszerekkel: Orff hangokkal, színes csövekkel (Boomwackers), interaktív táblán a Musicators feladatokkal (online zeneoktató felület). Ritmus/dallam visszhang hangoztatása. Tematikus zenehallgatás, kreatív önkifejezéssel (rajzolás, mozgás)
A tevékenységek értékelésénél a pozitív megerősítés alkalmazása (piros pontok). Szeretetteljes, elfogadó légkör és vidám hangulat kialakítása.
Ettől a tanévtől lehetőségük van bepillantani a szülőknek a tanóra menetébe, nyílt óránk keretében, melyre 2025. április 8, 9-én lesz alkalmuk.
Zeneiskolai tanulmányokkal kapcsolatos fontos információk:
- Azok a tanulók, akik sikeres vesznek részt az alkalmassági meghallgatáson, a következő tanévtől megkezdhetik zeneiskolai tanulmányaikat.
- A foglalkozások csoportos és egyéni órák keretében történnek.
- Heti 2×45 perc csoportos óra: szolfézs, heti 2×30 perc hangszeres foglalkozás. Órabeosztásra szeptemberben kerül sor. Zeneiskolai órák a délutáni időkeretben kerülnek megszervezésre.
- Zeneiskolai oktatás, térítési díj ellenében vehető igénybe.
- A térítési díj összege tanulmányi átlagtól függően, az elsőképzős tanulóknak az első félévben 17.600 Ft/félév
- Az első hangszeres évben furulya hangszer ajánlott.
- Későbbiekben választható hangszerek: furulya, fuvola, klarinét, zongora, szaxofon, trombita, kürt, harsona, tenorkürt, tuba, ütő, gitár, magánének
Kérjük, ha zeneiskolai oktatásban szeretnék gyermeküket részesíteni, akkor a küldött
„Jelentkezés zeneiskolai alkalmassági meghallgatásra” című online űrlapot 2025. április 30-ig kitöltve küldjék vissza!
Várjuk gyermekeiket szeretettel:
Kaposvár, 2025. március 13.
Bogáthy Gábor
tagintézmény-vezető
Alkalmassági meghallgatás jelentkezési űrlapja általános iskola 1/A osztály részére
Alkalmassági meghallgatás jelentkezési űrlapja általános iskola 1/B osztály részére