NAGYBOLDOGASSZONY RÓMAI KATOLIKUS GIMNÁZIUM, ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA

Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, 

Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Kaposvár, Rippl-Rónai J. u. 5.

 

Kedves Szülők!

Örömmel értesítjük, hogy iskolánkban zeneiskolai keretek között adott a lehetőség hangszertanulásra. Az alsóbb évfolyamokban szolfézs és furulyatanulással lehet megalapozni a zenetanulást. Kedvező, hogy intézményünkön belül, iskolaidőben megoldható a zenei nevelés, zeneiskolai tanáraink segítségével. Később kórusban, fúvószenekarban, vagy valamilyen kamaracsoportban is felléphetnek tanítványaink.

Általános iskolai 1 osztály – HangolóDó énekóra

Az általános iskola első évfolyamán, a múlt tanévtől kezdve, heti 1 tanórában HangolóDó énekórán vesznek részt a gyerekek, amely az 5. órában, az órarendbe beépítve történik. Így lehetőség van megalapozni a zenei ismereteket és felkészít az év végi alkalmassági meghallgatásra. Ez az oktatás átmenetet képez az óvoda-iskola, valamint az iskola-zeneiskola között, játékos tevékenységekbe bújtatott tanulással, komplex személyiség- és készségfejlesztéssel.

HangolóDó énekóráról röviden

Az élményszerű zenei oktatáshoz a változatos, tevékenykedtető, sokszínű óraszervezés, a játékos feladatok alkalmazása, az egyszerű ritmus- és dallamhangszerek, valamint a különféle szemléltető eszközök használata járul hozzá.

Ezek a következők: zenés köszönés, dalos játékok, sokrétű ritmusjátékok gazdag eszközhasználattal (különböző ritmuskártyák, táblai memóriajáték, ritmusdominó/lánc, testtaps, online játékok), dallami ismeretek/daltanulás szolmizációs hangokkal is (Fecskemese) énekelve, tornázva, dallamvonal-rajzolással, élőzongorával, kézjelekkel, színes hanglépcsővel, hangszerekkel: Orff hangokkal, színes csövekkel (Boomwackers), interaktív táblán a Musicators feladatokkal (online zeneoktató felület). Ritmus/dallam visszhang hangoztatása. Tematikus zenehallgatás, kreatív önkifejezéssel (rajzolás, mozgás) A tevékenységek értékelésénél a pozitív megerősítés alkalmazása (piros pontok). Szeretetteljes, elfogadó légkör és vidám hangulat kialakítása.

 

Zeneiskolai tanulmányokkal kapcsolatos fontos információk:

  • Azok a tanulók, akik sikeres vesznek részt az alkalmassági meghallgatáson, a következő tanévtől megkezdhetik zeneiskolai tanulmányaikat.
  • A foglalkozások csoportos és egyéni órák keretében történnek.
  • Heti 2×45 perc csoportos óra: szolfézs, heti 2×30 perc hangszeres foglalkozás. Órabeosztásra szeptemberben kerül sor. Zeneiskolai órák a délutáni időkeretben kerülnek megszervezésre.
  • Zeneiskolai oktatás, térítési díj ellenében vehető igénybe.
  • A térítési díj összege tanulmányi átlagtól függően, az elsőképzős tanulóknak az első félévben 13.000Ft/félév
  • Az első hangszeres évben furulya hangszer ajánlott.
  •  Későbbiekben választható hangszerek: furulya, fuvola, klarinét, zongora, szaxofon, trombita, kürt, harsona, tenorkürt, tuba, ütő, gitár

Kérjük, ha zeneiskolai oktatásban szeretnék gyermeküket részesíteni, akkor a küldött „Jelentkezés zeneiskolai alkalmassági meghallgatásra” című online űrlapot 2024. április 26-ig kitöltve küldjék vissza!

 

Várjuk gyermekeiket szeretettel:

   Bogáthy Gábor         tagintézmény-vezető

Kaposvár, 2024. március 25.

Zeneiskolai alapvizsga jelentkezési űrlapja

Zeneiskolai záróvizsga jelentkezési űrlapja

 

Alapvizsga 2024

Zeneiskola ismertető

Záróvizsga 2024

Zeneiskolai alkalmassági meghallgatás 2024

Zeneiskola bemutatkozó 2024

március 2024

MO
TU
WE
TH
FR
Szo
SU
26
27
28
29
1
2
3
Események február

28

Események február

29

Események március

1

No Events
Események március

2

No Events
Események március

3

No Events
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Események március

19

Események március

21

No Events
Események március

23

No Events
Események március

24

No Events
25
26
27
28
29
30
31
Események március

26

Események március

28

No Events
Események március

29

No Events
Események március

30

No Events
Események március

31

No Events
1
2
3
4
5
6
7